^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

KUJAWSKO - POMORSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W BYDGOSZCZY

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

CZK.6335.1.6.2016  Bydgoszcz, 13 stycznia 2016 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 5

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Treść komunikatu dostępna tutaj.

W OSP na terenie Gminy Bobrowniki dobiegła końca kampania sprawozdawczo - wyborcza. Rozpoczęto ją w OSP Rachcin 5 stycznia br. i zakończono w sobotę 9 stycznia br. w OSP Bobrowniki. Druhowie powołali w swoich jednostkach składy zarządów bez zmian ścisłego kierownictwa. Najważniejszym wydarzeniem pod względem poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Gminie Bobrowniki w minionym roku jest zakup samochodu pożarniczego VOLVO (fot. powyżej) dokonany z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko. Z budżetu Gminy przeznaczono na ten cel 44 tys. zł. Pojazd zastąpił Stara, którym OSP Bobrowniki jeździła do pożarów przez ponad 25 lat. 

Komunikat o silnym mrozie

 Shoveling Snow PODSTAWOWE ZASADY ZACHOWANIA SIĘ PODCZAS WYSTĘPOWANIA MROZÓW (WYCHŁODZENIE I ODMROŻENIE).

 

Na prośbę IMiGW publikujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego. Treść dostępna tutaj.

 

RZGW w Warszawie Inspektorat we Włocławku informuje, że dla potrzeb translokacji lodołamacza "Foka" na trasie Włocławek-Toruń, w dniu 28 listopada 2015 r. w godzinach 04:00 - 12:00 Elektrownia na Stopniu we Włocławku dokona zwiększonego zrzutu wody. W w/w okresie przepływ przez stopień będzie wynosił ok. 1200 m3/s (400 m3/s więcej od prognozowanego dopływu do zbiornika Włocławek).

Treść komunikatu do pobrania tutaj.

W dniu 29 września br. odbyła się próbna ewakuacja osób przebywających w budynkach Urzędu Gminy i wszystkich jednostek organizacyjnych.W ćwiczeniu uczestniczyli przedstawiciele PSP Lipno: st. kpt. Krzysztof Pawłowski (Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Lipno) i st. kpt. Jacek Golecki.

Informujemy, że Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE-SAREX 15/II na wypadek epizodów naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Termin ćwiczeń: 13-15 października br. w godz. 6:00 - 19:00. Termin zapasowy: 16 października br. Nastąpi nadanie sygnału alarmowego (syrena) dotyczącego zagrożenia z powietrza. Treść komunikatu Wojewody do pobrania tutaj.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą