^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Bobrowniki stały się miejscem powiatowych obchodów Narodowego Święta 3 Maja. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele  p.w. św. Anny. Oprawę liturgii przygotowali przedstawiciele samorządu Gminy Bobrowniki i Powiatu Lipnowskiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył proboszcz ks. prof. dr hab. Zdzisław Pawłowski. Potem nastąpił przemarsz na Plac Wolności, gdzie odbył się uroczysty apel. Głos zabrali: Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski, druh Zbigniew Agaciński (Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lipnie), bryg. mgr inż. Ireneusz Poturalski (Komendant Powiatowy PSP w Lipnie) i Tadeusz Grzegorzewski (Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Bobrownikach), którzy podziękowali Druhom za bezinteresowną działalność na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia mieszkańców Gminy.

KUJAWSKO-POMORSKI  URZĄD  WOJEWÓDZKI  W  BYDGOSZCZY

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

CZK.6335.1.18.2016

                               Bydgoszcz, 25-04-2016 r.

 Ostrzeżenie meteorologiczne nr 16

Zjawisko:  przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 00:00 dnia 26.04.2016 do godz. 07:00 dnia 26.04.2016

Przebieg: prognozuje się spadek temperatury do -2°C, przy gruncie do -5°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk:  Magdalena Muszyńska-Karbowska

Źródło informacji: IMGW-PIB,

 Jacek Wróblewski

 (dyżurny sporządzający meldunek)

 

ul. Jagiellońska 3, 85-950 Bydgoszcz

tel. 52 349 7777, fax 52 349  7656 / 7397

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.bydgoszcz.uw.gov.pl

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko zaprasza wszystkich na pokaz sprzętu do działań ratowniczo - gaśniczych na terenie kompleksu sportowo - rekreacyjnego przy ruinach gotyckiego zamku w Bobrownikach w piątek 15 kwietnia br. Początek o godz. 11:00. Po zakończeniu pokazów zapraszamy wszystkich na ognisko i grochówkę. Spotkanie stanowi element programu Wojewódzkich OTWP "Młodzież zapobiega pożarom", które odbędą się w Bobrownikach pod auspicjami Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP.

Na prośbę Wydziału Komunalnego Urzędu Miejskiego w Lipnie publikujemy zaproszenie na spotkanie dotyczące zagrożeń wynikających z powstawania tlenku węgla. Spotkanie odbędzie się w kinie "Nawojka" w Lipnie dnia 1 marca 2016 r. o godz. 10:00.

 

Na prośbę regionalnego Biura Prognoz Meteorologicznych publikujemy ostrzeżenie o silnym mrozie. Ostrzeżenie dostępne tutaj.

Państwo Stanisława i Jan Jaworscy z Bobrownik oraz Mirosława i Eliasz Majda z Białych Błot otrzymali srebrne Medale za zasługi dla obronności kraju. Pierwsze z małżeństw wychowało czterech, a drugie trzech synów, którzy wzorowo odbyli zasadniczą służbę wojskową. Medale wręczył dziś w Urzędzie Gminy Bobrowniki Komendant WKU Włocławek ppłk Radosław Niecikowski wraz z Wójtem Jarosławem Jackiem Poliwko, który w liście do Odznaczonych napisał m.in: "Gratulujemy Państwu znakomitych synów - wzorowo pełniących służbę wojskową, aby w razie potrzeby bronić naszej Ojczyzny". Fot. Karol Kostrzewski.

KUJAWSKO - POMORSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W BYDGOSZCZY

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

CZK.6335.1.6.2016  Bydgoszcz, 13 stycznia 2016 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 5

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Treść komunikatu dostępna tutaj.

W OSP na terenie Gminy Bobrowniki dobiegła końca kampania sprawozdawczo - wyborcza. Rozpoczęto ją w OSP Rachcin 5 stycznia br. i zakończono w sobotę 9 stycznia br. w OSP Bobrowniki. Druhowie powołali w swoich jednostkach składy zarządów bez zmian ścisłego kierownictwa. Najważniejszym wydarzeniem pod względem poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Gminie Bobrowniki w minionym roku jest zakup samochodu pożarniczego VOLVO (fot. powyżej) dokonany z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko. Z budżetu Gminy przeznaczono na ten cel 44 tys. zł. Pojazd zastąpił Stara, którym OSP Bobrowniki jeździła do pożarów przez ponad 25 lat. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą