^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Urząd Gminy Bobrowniki przekazuje ostrzeżenie IMGiW o niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych prognozowanych (upał i burze) na najbliższe dni. Treść komunikatu do pobrania tutaj.

UPAŁ - intensywne oddziaływanie promieni słonecznych na nas i nasze otoczenie.

Zjawisku temu towarzyszy wysoka temperatura powietrza, często przekraczająca 30 st. Celsjusza. 

Bądź przygotowany na wystąpienie gwałtownego ocieplenia:

 

 

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego nr 26

do pobrania tutaj.

 

Przejeżdżając przez las zachować trzeba szczególną ostrożność. Na jezdnie mogą wybiec dzikie zwierzęta. O wypadek nie trudno, a uzyskanie zwrotu kosztów nie będzie łatwe. Gdy widzisz znak ostrzegający przed dziką zwierzyną, przede wszystkim zwolnij, obserwuj uważnie pobocze i bądź w razie potrzeby gotowy do awaryjnego hamowania.

W dniach 7-9 czerwca br. (termin zapasowy 10 czerwca br.) zostanie przeprowadzone sprawdzenie systemów alarmowania ludności na wypadek zagrożenia z powietrza. Treść komunikatu dostępna tutaj

OSTRZEŻENIE Nr 25
Zjawisko: Burze z gradem
Stopień zagrożenia: 1
 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń   i powiadamiania o ich    wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach ( Dz. U. 2013. 96).

 

   PO USŁYSZENIU SYGNAŁU ALARMOWEGO CZY KOMUNIKATU OSTRZEGAWCZEGO NALEŻY :

  1. Nie wywoływać paniki, zastosować się do poleceń nadawanych w tych komunikatach  - ostrzec sąsiadów o alarmie.

  2. Ograniczyć do niezbędnego minimum ruch pieszy i pojazdów mechanicznych.

  3. Udzielać sobie wzajemnej pomocy podczas samoewakuacji ( pomóc słabszym i chorym ) –ewakuować się najkrótszą drogą .

  4. Osoby pozostające w pomieszczeniach powinny uszczelnić okna, drzwi i ciągi wentylacyjne wykorzystując ścinki miękkich szmat, watę, ligninę itp.

  5. W ukryciu przebywać do chwili otrzymania polecenia opuszczenia obiektu od służb porządkowych (ratowniczych) – posiadając bateryjny

  6. odbiornik radiowy włączyć go na pasmo rozgłośni lokalnej.

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych regionalne
Obszar: województwo kujawsko-pomorskie
Ważność: od 2016-05-30 16:00:00 do 2016-05-31 00:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru około 80 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo: 80%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2016-05-30 12:25:00
Synoptyk: Piotr Szewczak

Bobrowniki stały się miejscem powiatowych obchodów Narodowego Święta 3 Maja. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele  p.w. św. Anny. Oprawę liturgii przygotowali przedstawiciele samorządu Gminy Bobrowniki i Powiatu Lipnowskiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył proboszcz ks. prof. dr hab. Zdzisław Pawłowski. Potem nastąpił przemarsz na Plac Wolności, gdzie odbył się uroczysty apel. Głos zabrali: Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski, druh Zbigniew Agaciński (Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lipnie), bryg. mgr inż. Ireneusz Poturalski (Komendant Powiatowy PSP w Lipnie) i Tadeusz Grzegorzewski (Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Bobrownikach), którzy podziękowali Druhom za bezinteresowną działalność na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia mieszkańców Gminy.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą