^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Zwracamy się z prośbą do osób posiadających znaczne zapasy słomy o podzielenie się i wsparcie pogorzelca Pana Kazimierza Śliwińskiego z Polichnowa, który pewnej październikowej nocy stracił wskutek pożaru wszystkie całoroczne zbiory i zapasy niezbędne do prawidłowej gospodarki trzodą chlewną.

Osoby zainteresowane wsparciem pogorzelca prosimy o kontakt z Panią Sołtys Polichnowa Ewą Pozorską, tel. 698 086 192.

Fot. K. Szymański.

W sobotę odbył się Jubileusz 90-lecia OSP Rachcin, która jest jednostką typu S z pojazdem gaśniczym GLM 16 oraz remizą odbudowaną i rozbudowaną w 2010 r. To pierwsza jednostka ochrony przeciwpożarowej w powiecie lipnowskim, która samodzielnie pozyskiwała środki unijne na wyposażenie ogólnodostępnej świetlicy – dziś miejsca integracji lokalnej społeczności. Dzięki działalności na naszym terenie dwóch OSP spełniony jest warunek do istnienia Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Bobrownikach.

o

 

CZK.6335.1.57.2017

Bydgoszcz, 5 października 2017 r.

 

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 58
o silnym wietrze

 

Szanowni Państwo,

mając na uwadze informacje dotyczące prognozy pogody na najbliższe dni Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w nocy z 5 na 6 października 2017r. przez teren województwa kujawsko – pomorskiego może przejść front atmosferyczny, któremu towarzyszyć będą - intensywne opady deszczu połączone z wiatrem o prędkości przekraczającej 100 km/h.

Drużyna męska "A" OSP Bobrowniki zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych przeprowadzonych w Skępem. Drużyna wystartowała w następującym składzie:

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą