^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

mieszkania.gif

 Bezpieczeństwo w mieszkaniach  

Sezon zimowego ogrzewania mieszka, to co roku okres zwiększonej ilości pożarów.

Przyczyny pożarów od lat ciągle się powtarzają. Dominujące ich grupy, to podpalenia, nieostrożność osób zarówno dorosłych jak i nieletnich, wady lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń i instalacji elektrycznych oraz wady i zła obsługa urządzeń grzewczych. Zapewnij bliskim i sobie spokojne święta.

Zapamiętaj następujące, podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego.

woda.jpgW dniach 12-13 września 2013 roku odbyły się w Bobrownikach ćwiczenia dla jednostek ochrony przeciwpożarowej wchodzących w skład krajowego systemu rotowniczo-gaśniczego powiatu lipnowskiego. Dotyczyły one działań służb i inspekcji na wypadek powodzi. Pierwszego dnia odbyły się ćwiczenia aplikacyjne w remizie OSP Bobrowniki, a drugiego praktyczne taktyczno-bojowe w terenie.

 

 

Komunikat dotyczący afrykańskiego pomoru świń

Zasady postępowania w przypadku ukąszenia przez owady.

W dniu 28 maja 2013 r. w przededniu  Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Urzędzie Miasta we Włocławku na zaproszenie Prezydenta Miasta Włocławek Pana Andrzeja Pałuckiego, Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy płk Jana Rynkiewicza oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku ppłk Radosława Niecikowskiego odbyło się spotkanie z Weteranami z terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień we Włocławku. Jedną z bardziej podniosłych chwil było  wręczenie Gwiazd Iraku i Gwiazd Afganistanu.  Jednym z odznaczonych był zamieszkały w Gminie Bobrowiki w miejscowości Gnojno Łukasz Grudowski. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Obrony Narodowej, za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa, odznaczony został Gwiazdą Afganistanu. 

kopia herb poprawiony.jpgPierwsza pomoc przy zatruciach

- objawy zatrucia, sposoby postępowania przy zatruciach.

Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dzieci - ulotka

Ostrzeżenie o niebezpieczeństwie zatrucia czadem.

 

             huragan.jpg

 

PODSTAWOWE ZASADY ZACHOWANIA SIĘ PODCZAS
WYSTĄPIENIA HURAGANOWYCH WIATRÓW I NAWAŁNIC

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą