^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

O bezpiecznych zachowaniach czytaj tutaj. Na prośbę Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego publikujemy również ostrzeżenie meteorologiczne.

Na prośbę Wojewody Kujawsko - Pomorskiego zamieszczamy komunikat dotyczący zwalczania barszczu Sosnowskiego i barszczu Mantegazziego. Komunikat dostępny tutaj.

W imieniu mieszkańców Gminy Bobrowniki składamy podziękowanie Braci Strażackiej z Gminy Bobrowniki zaangażowanej w usuwanie skutków niedzielnej wichury.

W niedzielę 19 lipca po godz. 17:00 przeszła przez nasz teren burza. Szalejąca wichura zerwała dachy 7 domów mieszkalnych i 20 obiektów gospodarczych. Wskutek uderzenia piorunem miał miejsce pożar domu mieszkalnego przy ul. Lipowej w Bobrownikach. Powalone drzewa uniemożliwiały przejazd drogami. W wielu miejscach nad drogami zwisały naruszone konary. Wciąż trwa przywracanie dostępu do energii elektrycznej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niezwłocznie podjęte zostały działania zmierzające do przywrócenia stanu sprzed wichury. Nasze straże pożarne zadbały o przejezdność dróg. Oczyszczono drogi i pobocza z zalegających konarów. Na wysokości zadania stanęły wszystkie osoby zarządzające środkami będącymi w dyspozycji Gminy Bobrowniki na wypadek kryzysu. 

W związku z realizacją ćwiczeń Kobra 2015 składam podziękowanie Panu Pawłowi Tkaczyk (Usługi Transportowe) za udostępnienie samochodów na potrzeby ćwiczeń oraz Panu Romanowi Deskiewicz i firmie P.H.U ROMAR za dostarczenie i odbiór pojazdów. Okazana przez Panów pomoc to duży wkład w podniesienie umiejętności służb przewidzianych do reagowania w sytuacjach kryzysowych. 

Wójt Gminy Bobrowniki

Jarosław Jacek Poliwko

 

W budynku bobrownickiego gimnazjum podłożona została bomba, a na ulicy Nieszawskiej płonęły samochody. Byli ranni. Stwierdzono skażenie. Widziano nieznanych i uzbrojonych ludzi. Do akcji ruszyła straż pożarna, policja, służba zdrowia, państwowy powiatowy inspektor sanitarny, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, wodne ochotnicze pogotowie ratunkowe z Lipna. Na szczęście były to tylko ćwiczenia obronne Kobra 2015 z udziałem przedstawicieli włocławskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień sprawdzające funkcjonowanie administracji publicznej podczas wykonywania zadań z zakresu obrony i zarządzania kryzysowego na terenie powiatu lipnowskiego oraz współdziałanie i realizację zadań na rzecz administracji wojskowej.

W godzinach wieczornych 22 maja 2015 r. u zbiegu ulic Senatorskiej, Kościelnej i Nieszawskiej w Bobrownikach przeprowadzone zostały ćwiczenia na sprzęcie jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu Gminy Bobrowniki. W ćwiczeniach uczestniczył mjr Stanisław Dykowski, Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku oraz przedstawiciele policji. Przydziału zadań dokonał Komendant Gminny OSP druh Dariusz Domagalski. OSP Rachcin własną pompą szlamową podawała wodę z Gryzki do załogi samochodu pożarniczego OSP Bobrowniki, która prowadziła dalsze działania. W obu jednostkach posiadany sprzęt jest należycie konserwowany i sprawny. Trzecią grupę tworzyły osoby mające wyznaczone zadanie utworzenia szpitala polowego. Wszystkie grupy wykonały swoje zadania prawidłowo. Uczestnikami szkoleń byli również druhowie OSP Barany (gm.Lipno). Na zakończenie przeprowadzona została zbiórka na placu przed Remizą OSP Bobrowniki i dokonano podsumowania. 

Fot. Grzegorz Charzewski

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą