^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Mimo niepewnej aury nadwiślańskie otoczenie ruin zamku w Bobrownikach było miejscem udanej imprezy plenerowej organizowanej przez władze gminy jako "Dzień Bobrownik". Organizatorzy zadbali o bogatą oprawę wydarzenia, pozwalającą poczuć atmosferę sprzed wieków bez ucieczki od wygód współczesności.

 

Tradycyjne jadło zaserwowały 4 koła kobiet z Bobrownik, Rachcina, Polichnowa i Starego Bógpomoża. Nie mogło zabraknąć dzieci i młodzieży szkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach. Zagrały dla nas zespoły "Relax" oraz "Jumbo Africa". Zabawę taneczną w rytmie zespołu "Beata i Tomek" zwieńczył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Dla miłośników aktywnych form spędzania czasu spotkanie integracyjne Dnia Bobrownik obfitowało w wiele możliwości. Rozegrany został turniej piłkarski o puchar Wójta Gminy Bobrowniki. O laur ten pokusiło się 9 drużyn, z których najlepszą okazał się być zespół Lider z Włocławka przed drugą drużyną z Włocławka i kolejną z Wielgiego.

Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bobrowniki stał się trofeum duetu Tomasz Pniewski x Cyprian Gutowski, którzy zwyciężyli w turnieju siatkarskim. W rozgrywce tej uczestniczyło 12 zespołów.

Tradycyjnie Dzień Bobrownik ubogacony został turniejem strzeleckim, w którym tryumfowała Małgorzata Dankowska przed Mirosławą Kowalewską. W kategorii męskiej zwyciężył Andrzej Jasiński przed Edwardem Krzemienieckim.

W tym roku pod ruiny zamku zawitała grupa rekonstrukcyjna "rycerze grodu Gawra" z Nasiegniewa prezentując pokaz. Tu, gdzie przed wiekami rozbrzmiewał szczęk mieczy, znów rozgorzała walka, w której nie zabrakło ciosów oddawanych toporem. Sprowadzone pod ruiny warowni bombardy efektownie przypomniały czasy polsko-krzyżackich zmagań o zamek bobrownicki. 

Wracając do współczesności nie dało się przejść obojętnie obok niemniej zaciętych zmagań drużyn sołeckich. W tym roku 5 ekip z sołectw Bobrownickie Pole, Bobrowniki, Polichnowo, Rachcin i Stary Bógpomóż pokusiło się o laur najżwawszej drużyny sołeckiej Gminy Bobrowniki w sprawnościowym turnieju. Zwyciężył Rachcin przed Bobrownikami i Bobrownickim Polem.

O sprawną obsługę parkingów zadbały jednostki OSP Bobrowniki i OSP Rachcin.

 Relacja filmowa Roman Kowalski tutaj

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą