^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W czwartek 8 bm. Punkt Przedszkolny w Rachcinie wraz z tutejszą Szkołą, Radą Rodziców, OSP, Sołtysem i Zarządem Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Rachcin zorganizował piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dzieci zaprezentowały występ artystyczny pod kierunkiem kadry pedagogicznej z Rachcina, po czym wszyscy wyszli na plac przed szkołą, gdzie czekał dmuchany zamek, ognisko z kiełbaskami i oranżadą, słodycze, wata cukrowa.

W wydarzeniu integracyjnym uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy Bobrowniki na czele z Wójtem Jarosławem Jackiem Poliwko. Obecny wśród nas był ks. Dawid Matusiak, wikariusz parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej.

Strażacy z OSP Rachcin przygotowali zestaw nagłośnieniowy i ognisko oraz zaprezentowali pokaz musztry.   

Rok 2017 to dziesięciolecie Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Rachcin (wpis do KRS 19 lipca 2007 r.), dzięki któremu nie przestała istnieć w Rachcinie placówka oświatowa. Największym sukcesem stowarzyszenia jest prowadzenie popularnego nie tylko w Rachcinie punktu przedszkolnego. Szkoła, której organem prowadzącym jest stowarzyszenie wypada dobrze w egzaminach szóstoklasisty plasując się regularnie w pierwszej dziesiątce spośród wszystkich 31 podstawówek w powiecie lipnowskim.

Mieszkańcom Rachcina i Zarządowi Stowarzyszenia gratulujemy życząc wytrwałości w działalności społecznej.

 

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą