^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wojskowa Komenda Uzupełnień we Włocławku informuje, że już za kilka dni z inicjatywy Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza w 30 miastach Polski ruszy I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony.

Samoobrona Kobiet to pogram 8 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.

Projekt realizowany będzie od 19 listopada 2016r. do 3 czerwca 2017r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce: Białymstoku, Bielsko-Białej, Brzegu, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Hrubieszowie, Kielcach, Krakowie, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Świętoszowie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i Zegrzu.

Podczas pierwszych zająć żołnierzy i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentują kursantkom wszelkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kliku napastników. Całość zajęć poprzedzona będzie rozgrzewką przygotowującą do wysiłku, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzyma promocyjny pakiet startowy.

Kolejne zajęcia odbędą się: 3 grudnia 2016r., 14 stycznia 2017r., 4 lutego 2017r., 4 marca 2017r., 1 kwietnia 2017r., 6 maja 2017r. i 3 czerwca 2017r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach i rezerwowania miejsca na konkurs bezpośrednio u instruktorów przed rozpoczęciem zajęć. Regulamin, wykaz obiektów szkoleniowych i dane kontaktowe do instruktorów dostępne są na stron internetowej www.mon.gov.pl w zakładce Samoobrona Kobiet.

Do kontaktów w Wojskowej Komendzie Uzupełnień we Włocławku wyznaczony został mjr Jacek Tobera, tel. 261 441 046.  

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą