^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Już po raz drugi z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko zorganizowano w Bobrownikach Gminny Dzień Edukacji Narodowej. 14 października br. przestronne wnętrze hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach zgromadziło przy tej okazji Nauczycieli (w tym również Emerytów), pracowników administracji, pracowników obsługi. Towarzyszyli nam przedstawiciele samorządowych władz powiatowych i wojewódzkich na czele z Anetą Jędrzejewską, członkiem Zarządu Województwa. Dzień Edukacji Narodowej obchodzony na pamiątkę powołania Komisji Edukacji Narodowej (1773 r.) był okazją do wręczenia nagród Wójta Gminy Bobrowniki za bardzo dobre wyniki nauczania. Nagrody otrzymali:

- Andrzej Wycichowski,

- Ewa Makowska,

- Iwona Adamska,

- Aleksandra Chlebosz,

- Małgorzata Sierakowska,

- Agnieszka Poliwko,

- Anatol Grzegorzewski,

- Lucyna Wolman,

- Katarzyna Leszczyńska.

 

Na zaproszenie Wójta w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Rachcin, które od sześciu lat nieprzerwanie prowadzi Szkołę Podstawową i "Małe Przedszkole" w Rachcinie zapobiegając degradacji tej wsi oraz integrując środowisko. W 2019 r. minie 100 lat od oficjalnego powołania publicznej Szkoły w Rachcinie.

Nagrody Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Rachcin otrzymały:

- Katarzyna Woźniak,

- Agata Szpadzińska,

- Iwona Wilczewska,

- Wioleta Kopczyńska,

- Joanna Krazińska.

 

Byli z nami Nauczyciele Emeryci, których uhonorowano wyrażając wdzięczność za lata pracy w gminnej oświacie. Dziękowaliśmy również pracownikom szkolnym sprzed lat.

Połowa października to czas, w którym wspominamy także hitlerowską akcję niszczenia polskiej inteligencji, kadr kierowniczych Narodu. Wielu nauczycieli aresztowanych w październiku 1939 r. nigdy nie wróciło z niemieckich obozów śmierci. Wśród pomordowanych byli nauczyciele z Bobrownik i Rachcina.

 

Wręczone zostały statuetki "Przyjaciel Szkoły", które otrzymali:

- Aneta Jędrzejewska (Członek Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego),

- Hanna Kryńska (NZOZ Medico Bobrowniki),

- Usług Transportowe Paweł Tkaczyk,

- Danuta Mamrzyńska (Zakład Budowlany Melbud Bobrowniki),

- Tadeusz Dankowski (Firma Folmax, Bobrowniki).

 

Spotkanie ubogacił występ Katarzyny Grzegorzewskiej.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą