^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Stracisz dane, stracisz pieniądze! - Starostwo Powiatowe w Lipnie

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kampanii „Stracisz dane, stracisz pieniądze!" zainaugurowanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów: 

 

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=19109  oraz
https://uokik.gov.pl/stracisz_dane_stracisz_pieniadze.php .

Konsumenci coraz częściej padają ofiarą cyberoszustów. Ich metody są coraz bardziej wyszukane i niemal każdego dnia przybierają nowe formy. Skuteczność przestępczych działań zwiększa wykorzystywanie emocji potencjalnych ofiar, ich trudnych czy też zwykłych, życiowych sytuacji. Aby zwrócić uwagę społeczeństwa, w tym także seniorów na ten problem, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny zainicjował kampanię „Stracisz dane, stracisz pieniądze!". Ostrzega w niej przed groźbą utraty danych i środków finansowych oraz apeluje o wzmożoną ostrożność konsumentów.

Spoty kampanii „Stracisz dane, stracisz pieniądze!", które od dziś można zobaczyć m.in. w TVP i usłyszeć w Polskim Radiu, skupiają się na wybranych sytuacjach, w których może dojść do wyłudzenia danych i kradzieży pieniędzy z rachunku bankowego.

Webinar dla konsumentów "Na co uważać, aby nie stracić danych i pieniędzy?" odbędzie się 16 grudnia 2022 r. o godz. 13:00. Szczegóły na stronie: https://www.infoliniakonsumencka.pl/live/ Link do platformy online dostępny będzie w dniu wydarzenia.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą