^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Gmina Przemęt przyjazna dla środowiska - Gmina Przemęt

Szanowni Mieszkańcy,

od lutego 2022 r. możecie śledzić jakość powietrza w gminie Bobrowniki. Czujnik jakości powietrza firmy Syngeos, zainstalowany został na budynku Urzędu Gminy Bobrowniki.

Wyniki są podawane w czasie rzeczywistym. Możecie je Państwo odczytywać za pośrednictwem strony internetowej naszepowietrze.pl oraz aplikacji mobilnej Syngeos – dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS lub za pośrednictwem strony internetowej urzędu – widget prezentujący wyniki znajduje się po prawej stronie na witrynie internetowej gminy.

 

Sensor podaje następujące parametry:

  • stężenie pyłów zawieszonych czyli tak zwanego ,,smogu,,: pyły PM 1, PM 2,5, PM 10 (wyniki prezentowane są procentowo oraz za pomocą kolorów)
  • wilgotność powietrza
  • ciśnienie atmosferyczne
  • temperatura

Więcej informacji na temat systemu Syngeos znajdziecie Państwo na stronie  internetowej syngeos.pl.

Montaż czujnika ma m.in. za zadanie uświadomić mieszkańcom, jak duży wpływ na jakość powietrza, ma spalanie odpadów w piecach i kotłach c.o. czy ogrzewanie domów słabej jakości paliwem

Zachęcamy do korzystania z informacji przesyłanych przez system. Bieżąca wiedza o stanie zanieczyszczeń, ma służyć mieszkańcom do podejmowania decyzji o pobycie na zewnątrz budynków osób, szczególnie narażonych na działanie smogu (dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby z chorobami układu oddechowego).

Osoby, które chcą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów w swoim telefonie, mogą zainstalować aplikację Syngeos lub Kanarek. Dla systemów opartych o Android można je pobrać ze sklepu Google Play. Aplikacje mogą również wykorzystywać użytkownicy IOS.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą