^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ilustracja do artykułu 123545519_2690481947833217_6562678051105387947_o.png

Jeszcze niespełna tylko miesiąc i zakończy się w naszym kraju Powszechny Spis Rolny 2020. Dlatego uczulamy Państwa i zachęcamy do wzięciu udziału w Spisie. Przypominamy: udział w tym ogólnopolskim badaniu na temat rolnictwa – to obowiązek.

Spis rozpoczął się we wrześniu br. Na obecnym etapie, Spisu dokonują również rachmistrzowie spisowi. Są to osoby legitymujące się odpowiednim dokumentem, przeszkolone w zakresie dokonywania spisu, jak i zachowania tajemnicy spisowej.

Rachmistrzowie spisowi dzwonią do rolników i umawiają się na rozmowę: albo w ramach osobistego spotkania lub na kolejną rozmowę telefoniczną – w dogodnym dla gospodarza terminie i czasie. Taki udział w Spisie, w dobie obecnie panującej pandemii, dla obu stron jest bezpieczniejszy.

Dlatego jeśli dzwonił do Ciebie rachmistrz spisowy, a Ty zastanawiasz się, czy musisz odpowiadać na jego pytania? Pamiętaj: udzielenie rachmistrzowi odpowiedzi to Twój obowiązek.

Zachęcamy gorąco do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Jest to badanie prowadzone przez instytucję publiczną, jaką jest Główny Urząd Statystyczny, i pozwala uzyskać całościowe dane na temat rolnictwa w Polsce. Informacje zebrane w Spisie są bardzo potrzebne: pozwalają ocenić stan tego sektora polskiej gospodarki – pokazać jego zasoby, ale i bolączki i na tej podstawie móc kształtować politykę rozwoju wsi i rolnictwa w przyszłości, zarówno na szczeblu krajowym, jak i w skali Unii Europejskiej. Dlatego zapraszamy i zachęcamy: weź udział w spisie!

https://spisrolny.gov.pl/

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą