^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w tegoroczną proekologiczną akcję „Sprzątanie świata” pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”, zaplanowaną w Bobrownikach na 18 września br. Zachęcamy do zgłaszania się drużyn lub osób indywidualnych, które otrzymają worki (koloru białego i żółtego) i zajmą się wybranym przez siebie obszarem.

Weź udział w akcji

1. Zbierz drużynę (może być  jednoosobowa)

2. Ustal miejsce

3. Zgłoś udział (wypełnij formularz)

4. Odbierz worki i znaczek z oznaczeniem „Sprzątanie Świata

5. Ruszaj w teren

6. Oddaj sprawozdanie

„Sprzątanie świata” wpisuje się w międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja prowadzona jest od 1994 r. , którego finał odbywa się w trzeci weekend września. Koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Międzynarodowa. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. W tym roku nacisk jest zwrócony na ograniczenie plastiku występującego w środowisku oraz podniesienie świadomości selektywnej zbiorki odpadów. Celem kampanii jest wzrost świadomości społeczeństwa.

Akcja sprzątania świata w Bobrownikach ma charakter pilotażowy. Ze względu na sytuację w kraju związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COVID- 19, ma ona także charakter bardziej indywidualny, rodzinny, koleżeński, lokalny. Posprzątajmy „kawałek naszego świata” przy okazji spaceru, wycieczki rodzinnej. Zachęcamy rybaków do posprzątania kawałka nabrzeża Wisły wokół swojego stanowiska, grzybiarzy do zabrania oprócz koszyka na grzyby także worka na śmieci.

Pragniemy przypomnieć o zachowaniu bezpieczeństwa podczas przeprowadzania akcji. Zwłaszcza podczas sprzątania poboczy dróg oraz cieków wodnych należy zachować szczególną ostrożność.

Istnieje możliwość zgłoszenia on-line chęci udziału w akcji. Proszę wypełnić formularz i przesłać go na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku dodatkowych pytań proszę telefonować pod numer 054 230 51 47. Mile widziane zdjęcia z akcji przesłane na emaila lub oznaczone #ugbobrowniki #SSP2020 #bobrownikinadwisłą i wrzucone do mediów społecznościowych.

Link do całej akcji:  https://naszaziemia.pl/ssp2020/ 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą