^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

24 sierpnia 2014 roku w Bobrownikach odbyły się „Dożynki Gminno-Parafialne”. Przed remizą OSP w Bobrownikach mieszkańcy poszczególnych sołectw zaprezentowali wykonane wieńce dożynkowe. Następnie strażacy z OSP w Bobrownikach i Rachcinie, wraz z orkiestrą OSP w Bobrownikach poprowadzili zgromadzonych mieszkańców Gminy, oraz delegacje sołectw do kościoła parafialnego w Bobrownikach na uroczystą Mszę Świętą połączoną z poświęceniem darów i wieńców.  Po południu na terenach rekreacyjnych przy ruinach zamku bobrownickiego odbyła się dalsza część imprez związanych z dożynkami.  Rozstrzygnięty został konkurs na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy - Bobrowniki 2014". I miejsce zajął wieniec wykonany przez sołectwo Białe Błota, II miejsce sołectwo Bobrowniki, III miejsce sołectwo Brzustowa.

Koncertowała orkiestra dęta przy OSP w Bobrownikach, wystąpił zespół "Alebabki" i grupa "Cygański tabor".  Przeprowadzony został również tradycyjny turniej sołectw o „Puchar przechodni”, który w tym roku zdobyło sołectwo Stary Bógpomóż.

Pracownia Orange przygotowała wystawę fotografii "Bobrowniki wczoraj i dziś".

Na boiskach do piłki siatkowej plażowej rozegrany został  turniej o „Puchar Wójta Gminy Bobrowniki”.  Wieczorem rozpoczęła się zabawa dożynkowa, która trwała do północy. Przelotne opady deszczu nie zniechęciły licznie zgromadzonych mieszkańców i gości.

Wójt i Przewodniczący Rady Gminy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, jak również uczestnikom imprezy za udział i wspólną zabawę.

Poniżej prezentujemy fotoreportaż z dożynek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 fot. P. Grudowski 

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą