^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Będą pożyczki z POIR na płynność firm z sektora MŚP - Tarcza ...

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku udziela informacji osobom poszukującym możliwości wsparcia na szkolenia, otwarcie własnej działalności gospodarczej, firmom poszukującym kapitału na rozwój oraz wsparciem w związku z wystąpieniem epidemii Covid-19 finansowanym z Funduszy Europejskich.

 

Informacji udzielamy telefonicznie pod numerami 54 235 67 21, 54 235 67 12 lub e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już od 15 czerwca 2020 r. rozpocznie się nabór wniosków w ramach projektu Dotacje na kapitał obrotowy w  Programie Operacyjnym  Inteligentny Rozwój.

Celem naboru jest pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

O wsparcie mogą ubiegać się firmy zatrudniające co najmniej 50 pracowników i mniej niż 250 oraz spełniające pozostałe warunki zakwalifikowania do kategorii firm średnich.

Wsparcie może być udzielone na okres od 1 do 3 miesięcy wg. ustalonych w konkursie stawek jednostkowych. Wysokość stawki jednostkowej wsparcia zależna jest od liczby zatrudnionych pracowników np. firma zatrudniająca 60 pracowników maksymalnie może uzyskać dotację w kwocie 226 914,12 zł.Wydatkami kwalifikowalnymi w ramach wsparcia są koszty związane z finansowaniem kapitału obrotowego i funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Nabór wniosków potrwa do 31 lipca 2020 r. Jednak istotny będzie termin złożenia wniosku ponieważ termin naboru ulegnie skróceniu, gdy  kwota dofinansowania wniosków złożonych przekroczy 100% alokacji w konkursie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Firmy zatrudniające mniej niż 50 pracowników będą mogły korzystać ze wsparcia w ramach finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego projekcie pt. Fundusz wsparcia inwestycyjnego Covid-19. Drugi nabór wniosków przewidywany jest jeszcze w tym miesiącu.

Dostępne są również finansowane z Funduszy Europejskich pożyczki płynnościowe Covid-19 oraz inwestycyjne udzielane na bardzo korzystnych warunkach.

Jeśli potrzebujesz wsparcia lub planujesz inwestycje skontaktuj się z nami. Uzyskasz rzetelną informację o zasadach dofinansowania i podmiotach udzielających wsparcia!

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą