^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Pierwszy etap znoszenia ograniczeń. Co zmienia się od dziś?

Od 20 kwietnia rozpoczyna się etapowe znoszenie ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się epidemii korona wirusa. Rząd podjął kroki mające sprawić, że Polacy wrócą do „normalności”.Proces zakłada cztery etapy. Pierwszy z nich (od 20 kwietnia 2020 r.) wprowadza nowe zasady dotyczące robienia zakupów czy przemieszczania się – są one opisane poniżej.

 

  • Zakupy

- do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.
- w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni

  • Życie społeczne

przemieszczanie w celach rekreacyjnych. Od 20 kwietnia można wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze. Uwaga! Przebywać na zewnątrz można tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!
- kult religijny. Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

- osoby powyżej 13. roku życia na ulicy bez opieki dorosłego. Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia może przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.

NADAL OBOWIĄZUJĄCE OGRANICZENIA:

  • zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
  • obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
  • utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
  • ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
  • kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą