^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 17 sierpnia 2019 roku w Bobrownikach miały miejsce tradycyjne „Dożynki Gminno – Parafialne”. O godzinie 14:00 odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Proboszcza Parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach ks. prof. Zdzisława Pawłowskiego, a także poświęcenie darów i wieńców dożynkowych. Następnie Strażacy z OSP w Bobrownikach, wraz z orkiestrą OSP w Bobrownikach poprowadzili zgromadzonych gości i mieszkańców całej Gminy oraz delegacje niosące wieńce i dary dożynkowe, na tereny rekreacyjne przy ruinach zamku bobrownickiego  gdzie odbyła się dalsza część imprez związanych z dożynkami.

Po wysłuchaniu „Mazurka Dąbrowskiego” ze słowami powitania zwrócił się do zgromadzonych Gospodarz Gminy, Wójt Jarosław Jacek Poliwko. Gośćmi wydarzenia którzy również zabrali głos podczas powitania byli Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski i Aneta Jędrzejewska Członek Zarządu Województwa Kujawsko Pomorskiego. Obecni byli również Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lipnowskiego Tadeusz Gradkiewicz oraz wójtowie z zaprzyjaźnionych gmin i przedsiębiorcy. Starostwie Dożynek Kamila Leszczyńska i Radosław Kowalewski przekazali bochen chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów. Podczas oceny tegorocznych wieńców za najpiękniejszy uznano wieniec dożynkowy z sołectwa Rachcin przed wieńcami z Bobrownik (drugie miejsce) i Polichnowa (III miejsce). Drużyny sportowe rozegrały turniej siatkarski o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bobrowniki Jarosława Bojarskiego. Pod kierunkiem majora Stanisława Dykowskiego z WKU Włocławek zorganizowany został turniej strzelecki a dzięki obecności na dożynkach Bractwa Kurkowego z Włocławka rozegrano również turniej łuczniczy. Odbyły się liczne konkursy między innymi „Konkurs Ekologiczny” w których nagrody zdobywali dorośli oraz dzieci i młodzież. Gwiazdami które uświetniły tegoroczne dożynki były znane i lubiane w całej Polsce zespoły „Cygański Tabor” oraz BOYSBAND przy których muzyce doskonale bawili się zebrani licznie goście. Wieczorem rozpoczęła się zabawa dożynkowa przy muzyce zespołu „GAMA”. Zwieńczeniem imprezy, był efektowny pokaz sztucznych ogni.

Wójt Gminy Bobrowniki i Przewodniczący Rady Gminy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, jak również uczestnikom imprezy za udział i wspólną zabawę.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą