^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 25 sierpnia 2018 roku w Bobrownikach odbyły się tradycyjne „Dożynki Powiatowo - Gminno - Parafialne”. Strażacy z OSP w Bobrownikach, Lisku i Rachcinie, wraz z orkiestrą OSP w Bobrownikach poprowadzili zgromadzonych gości i mieszkańców  całego Powiatu oraz delegacje niosące wieńce i dary dożynkowe, do kościoła parafialnego w Bobrownikach. O godzinie 14:00 odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Proboszcza Parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach ks. Zdzisława Pawłowskiego, a także poświęcenie darów i wieńców dożynkowych. 

Po południu na terenach rekreacyjnych przy ruinach zamku bobrownickiego odbyła się dalsza część imprez związanych z dożynkami, ze słowami powitania zwrócił się do zgromadzonych mieszkańców i gości Gospodarz Gminy, Wójt Jarosław Jacek Poliwko. Gośćmi wydarzenia byli samorządowcy, którym przewodziła Aneta Jędrzejewska z Zarządu Województwa Kujawsko Pomorskiego i Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski. Obecny był Przewodniczący Rady Powiatu Lipnowskiego Rafał Wiśniewski oraz wójtowie z zaprzyjaźnionych gmin i przedsiębiorcy. Starostwie Dożynek Wanda Grzankowska i Henryk Kiełkowski przekazali bochny chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów. Rozstrzygnięte zostały konkursy Rolnik Powiatu Lipnowskiego oraz Rolnik Gminy Bobrowniki. Wyniki konkursów dostępne tutaj. Koncertowała Orkiestra Reprezentacyjna Powiatu Lipnowskiego oraz Orkiestra OSP w Bobrownikach, a także bobrownicka kapela „Bobrowiacy”.Dużą popularnością cieszył się kabaret „Ale wiocha” w wykonaniu, przedsiębiorców, przedstawicieli władz samorządowych, nauczycieli oraz pracowników Urzędu Gminy w Bobrownikach.  Nie mogło zabraknąć wieńców dożynkowych, z którymi zaprezentowały się delegacje z całego powiatu. Drużyny sportowe rozegrały turniej siatkarski. Odbyły się liczne konkursy, w których nagrody zdobywali dorośli oraz dzieci i młodzież. Pod kierunkiem majora Stanisława Dykowskiego z WKU Włocławek zorganizowany został turniej strzelecki, którego scenerią było przedmurze ruin zamku. Gwiazdami które uświetniły tegoroczne Dożynki były znane i lubiane w całej Polsce zespoły SELFIE oraz MIG przy których muzyce doskonale bawili się zebrani licznie goście. Wieczorem rozpoczęła się zabawa dożynkowa przy muzyce zespołu „Beata i Tomek”, która trwała do północy.

Wójt i Przewodniczący Rady Gminy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, jak również uczestnikom imprezy za udział i wspólną zabawę.

Relacja zdjęciowa TERAZ LIPNO

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą