^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

11 listopada br. zorganizowano gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończone włączeniem się w promującą województwo akcję "Kujawsko - pomorska gęsina na św. Marcina" przy finansowaniu ze środków Samorządu Województwa.

Obchody rozpoczęto symbolicznym przecięciem wstęgi i udostępnieniem do użytku pierwszej w Gminie Bobrowniki siłowni plenerowej posadowionej na terenie rekreacyjnym wykonanym w ramach budowy ścieżki edukacyjnej w Bobrownikach. Z tej okazji zawitał do Bobrowniki Pan Wojciech Kuliński, Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

O projekcie i zdobytym dofinansowaniu pisaliśmy tutaj.

W samo południe rozpoczęła się okolicznościowa msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach, po której wystąpił zespół "Bobrowiacy" prezentując krótki przegląd pieśni patriotycznych. Następnie zgromadzeni prowadzeni przez poczty sztandarowe przemaszerowali pod zbiorową mogiłę 23 Polaków zgładzonych w 1939 r. przez niemieckich okupantów w odwecie za udział w obronie Państwa Polskiego, którego symboliczną datą przywrócenia jest 11 listopada 1918 r.

Pomordowanym oddano hołd pochylonymi sztandarami na dźwięk Hymnu Polski i wspólną modlitwą. Złożono wiązanki kwiatów. Krótkie mowy wygłosili: Zbigniew Chmielewski (Sekretarz Powiatu Lipnowskiego) i Jarosław Jacek Poliwko (Wójt Gminy Bobrowniki). W uroczystości oprócz zgromadzonych mieszkańców i gości uczestniczyły następujące delegacje:

Sekretarz Powiatu Lipnowskiego Pan Zbigniew Chmielewski,

Prezes Agromlecz Sp. z o.o. Pan Piotr Paweł Wysokiński,

Wójt Gminy Bobrowniki Pan Jarosław Jacek Poliwko wraz z kierownictwem Urzędu,

Delegacja Rady Gminy Bobrowniki,

Delegacja Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach,

Delegacja Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach,

Delegacja OSP Bobrowniki,

Delegacja Stowarzyszenia "Sięgajmy Wyżej" z Bobrownik,

Delegacja Stowarzyszenia "Podarujmy Radość" z Bobrownik,

Delegacja Koła Polskiego Stronnictwa Ludowego z Bobrownik,

Delegacja Koła Kombatantów,

Delegacja NZOZ Medico Bobrowniki,

Delegacja Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach,

Delegacja Sołtysów z terenu Gminy Bobrowniki

poczty sztandarowe Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach, OSP Bobrowniki, OSP Lisek, Koła Pszczelarskiego w Bobrownikach oraz Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach.

Mszę św. odprawił i homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Zdzisław Pawłowski, proboszcz parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta OSP Bobrowniki. Na zakończenie Panie z Koła Kobiet "Bobrowniki" podały uczestnikom uroczystości tradycyjną gęsinę w ramach udziału w akcji promującej województwo kujawsko - pomorskie "Gęsina na św. Marcina".

Fotorelacja Tygodnika CLI tutaj.

Fotorelacja UG poniżej

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą